PL +48 514 012 793
DE +49 15 175 494 242
Wnętrze autobusu

Jak wybrać bezpiecznego przewoźnika ?

 

Komfortowa podróż busem do Niemiec czy jakiegokolwiek innego kraju jest możliwa tylko wtedy, gdy wybierzemy odpowiedniego przewoźnika. Niekiedy niestety nie jest to łatwy wybór, bo teoretycznie wszyscy reklamują się podobnie, prezentują niewiarygodne ceny i możliwości, a kiedy przychodzi co do czego okazuje się, że wcale nie jest tak pięknie, jak miało być. Dlatego też polecamy ten tekst, byście Państwo wiedzieli na co zwracać uwagę podczas wyboru firmy transportowej.

Stan pojazdów

To absolutna podstawa, bowiem bezpieczeństwo jest najważniejsze – niezależnie od miejsca, do którego się wybieramy i długości trasy. Bardzo wiele firm nie dba o swoje samochody tak, jak wskazywałyby na to slogany reklamowe czy treści znajdujące się na stronie internetowej. Warto więc zweryfikować stan pojazdów, najlepiej oglądając dokładnie zdjęcia, szukając informacji w internecie na temat poszczególnych modeli i pytać internautów, którzy mieli już styczność z danym przewoźnikiem.

Profesjonalna firma przewozowa dysponuje wysokiej klasy pojazdami, które mają maksymalnie 2-3 lata – tylko takie pozwalają na bezproblemowe podróże, bowiem intensywność korzystania z samochodów sprawia, że trzeba je regularnie wymieniać. Każda szanująca się firma transportowa zapewnia dostęp do zdjęć swojej floty – zarówno z zewnątrz pojazdu, jak i jego wnętrza, dając do zrozumienia, że nie ma absolutnie niczego do ukrycia. Pamiętajmy, by upewnić się czy dany model pojazdu rzeczywiście posiada klimatyzację i jakie są opinie jego posiadaczy – stan pojazdu, jego model i wyposażenie to najważniejsze kwestie, które mają znaczący wpływ nie tylko na bezpieczeństwo w podróży, ale również komfort.

Kierowcy i doświadczenie

Zawsze warto zaufać firmie, która ma doświadczenie w realizowaniu zleceń, bo świadczy to również o jakości usług – im dłużej funkcjonuje, tym zazwyczaj jest ona lepsza. Zdobyte doświadczenie wiąże się z wiedzą dotyczącą potrzeb Klientów, podejścia do każdego podróżującego i sprawia, że przewozy organizowane są sprawnie i bezproblemowo.

Z doświadczeniem, jakie posiada dana firma, wiąże się oczywiście kompetencja zatrudnianych pracowników, wśród których najważniejsi są kierowcy. To oni biorą na swoje barki bezpieczeństwo i zadowolenie podróżujących i to oni są odpowiedzialni za sukces podróży. UWAGA - „doświadczony”, nie oznacza „w podeszłym wieku” - również młodzi kierowcy mogą posiadać duże doświadczenie – warto dowiedzieć się tego u źródła, czyli w firmie przewozowej.

Udogodnienia

Cena, elastyczność oraz dodatkowe udogodnienia to aspekty, na które również warto zwrócić uwagę. Elastyczność polega na umiejętności dopasowania się przedsiębiorstwa do potrzeb Klienta i np. umożliwienie mu dotarcia do innej miejscowości albo podróżowania w innym niż standardowe terminie.

Do udogodnień zaliczają się wszystkie te elementy, które poprawiają komfort podróży i mają pozytywny wpływ na satysfakcję klienta. Przestronne luki bagażowe, tablety i internet do dyspozycji pasażerów, możliwość rezerwacji online czy SMS-em, duża częstotliwość wyjazdów, przewóz pod wskazany adres i nie tylko – wszystko to decyduje o wyższości jednej firmy przewozowej nad drugą.


Już dziś zarezerwuj przejazd!

ZAPISZ SIĘ!


Sprawdź najpopularniejsze wpisy: