Niemcy - różnice kulturowe

Jakie są różnice kulturowe w Niemczech

 

Choć od wieków jesteśmy sąsiadami, dzielą nas różnice w postrzeganiu świata i kulturze. Wybierając się do Niemiec warto poznać bliżej tamtejszych mieszkańców, których charakteryzuje doskonała organizacja, punktualność oraz przywiązanie do zasad, których nie zwykli łamać.

Praca, zasady, prawo

Polacy bardzo często przymykają oko na normy prawne, prezentują postawę „antysystemowych” buntowników, co jest zachowaniem nieznanym Niemcom. Prawo jest tam bardzo przestrzegane, a dyscyplina Niemców nie wzięła się znikąd – są odpowiedzialni w kwestiach zawodowych, dotrzymują słowa i lubią mieć zorganizowane życie. Spontaniczne, improwizowane zachowania kojarzą im się przede wszystkim z brakiem porządku. Niemcy, jako ludzie ambitni, cenią sobie rywalizację, a bezrobocie jest dla nich powodem do wstydu, podobnie jak korzystanie z pomocy socjalnej.

Poza tym nasi zachodni sąsiedzi lubią i potrafią planować, są bardzo przywiązani do swojej prywatności, a do tego zachowują dystans pomiędzy sobą, szczególnie w kontaktach biznesowych. Jak więc widać, różnic jest sporo, a będąc u kogoś, warto o nich pamiętać, aby nie zachować się niegrzecznie.

Już dziś zarezerwuj przejazd!

ZAPISZ SIĘ!


Sprawdź najpopularniejsze wpisy: