Poradniki

 

7 rzeczy, które warto zobaczyć w Amsterdamie

Zwiedzanie Amsterdamu to znakomity pomysł na weekend lub po prostu kilka wolnych dni.

Zarobki w Holandii

Praca w Holandii nie traci wśród Polaków na popularności. Nic w tym dziwnego.

Dlaczego Holandia słynie z tulipanów?

Tulipan to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Holandii.

Holandia – co warto zobaczyć odwiedzając ten wyjątkowy kraj?

Holandia to wyjątkowe miejsce, które oferuje przyjezdnym całkiem sporo niezapomnianych atrakcji.

 Świadczenia medyczne - Niemcy

Świadczenia medyczne dla Polaków w Niemczech

Poza zdobyciem dobrze płatnej pracy i miejsca do życia, Polacy powinni przyjrzeć się opiece medycznej w Niemczech.

Dokumenty, które warto mieć w Niemczech

Dokumenty, które warto mieć jadąc do Niemiec

Niezależnie od tego, czy do Niemiec wyjeżdżamy tylko na kilka dni, czy jednak nasz pobyt będzie znacznie dłuższy...

Niemcy-zarobki

Koszty utrzymania a zarobki w Niemczech

Coraz częściej Polacy wyjeżdżają do Niemiec po lepszą pracę. Jedni traktują to, jako okres przejściowy – aby się „dorobić”, stworzyć lepszy start dla swojej rodziny...

Praca w Holandii – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Holandia to kraj niezwykle często wybierany przez Polaków jako miejsce pracy, zarówno tej stałej, jak i sezonowej. W tej kwestii Holandia zajmuje czwarte miejsce wśród krajów zarobkowych, do których regularnie udają się nasi rodacy.

Poznaj 7 rzeczy, które warto wiedzieć o Niemczech

Niemcy to nasz najbliższy sąsiad. Teoretycznie powinniśmy dobrze znać swoje upodobania i zwyczaje, ale w praktyce okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Poznaj 7 rzeczy, które z całą pewnością zadziwią Cię podczas pobytu w Niemczech.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Wyjazd za granicę wiąże się z obowiązkowymi przygotowaniami, które muszą być pieczołowite i odpowiednio zorganizowane, by na miejscu nie spotkały nas żadne niedogodności. Organizując od lat zagraniczne wyjazdy, doskonale wiemy jak powinny wyglądać przygotowania i na co szczególnie warto zwrócić uwagę, dlatego chętnie w tym Państwu pomożemy.

Jakie dokumenty przygotować do wyjazdu?

Chcąc udać się w podróż do Niemiec warto zastanowić się nad tym, jakie dokumenty będą potrzebne – wszak nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o te podstawowe, takie jak dowód osobisty czy paszport, ale również wiele innych, które pozwolą na odpowiednie funkcjonowanie w kraju naszych zachodnich sąsiadów – szczególnie podczas dłuższego pobytu.

Jak leczyć się w Niemczech?

Podstawowym dokumentem, który uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w Niemczech jest, podobnie jak w przypadku innych krajów Unii Europejskiej, krajów EFTA i Szwajcarii, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dzięki niej możliwe jest korzystanie ze świadczeń zdrowotnych na koszt NFZ w Niemczech – we wszystkich placówkach służby zdrowia, które mają umowę z kasą chorych.

Jak jeździć w Niemczech?

Polacy mają problem z przepisami ruchu w Niemczech, choć nie różnią się one znacząco od tych naszych. Jak jeździć w Niemczech? Przede wszystkim przepisowo, bowiem przestrzeganie kodeksu ma ogromne znaczenie dla naszych zachodnich sąsiadów i warto to uszanować.

Jakie są różnice kulturowe w Niemczech

Choć od wieków jesteśmy sąsiadami, dzielą nas różnice w postrzeganiu świata i kulturze. Wybierając się do Niemiec warto poznać bliżej tamtejszych mieszkańców, których charakteryzuje doskonała organizacja, punktualność oraz przywiązanie do zasad, których nie zwykli łamać.

Na co warto zwrócić uwagę podczas podróży do Niemiec?

Jako członkowie Unii Europejskiej nie jesteśmy poddawani kontroli na granicy z Niemcami, dlatego też możemy swobodnie wjeżdżać do kraju naszych zachodnich sąsiadów na dowód osobisty (paszport nie jest potrzebny, ale na jego mocy również możliwe jest przekroczenie granicy).

Jakie są zalety podróży busem?

Jeszcze kilkanaście lat temu dalekie, kilkugodzinne podróże busami kojarzyły się przede wszystkim z zerowym komfortem, zmęczeniem i nudą. I chociaż większość osób korzystała z nich ze względu na dużo niższe koszty lub brak samochodu, głosy niezadowolenia były słyszalne zewsząd.

W jakim celu ludzie jadą na zachód?

Powodami, jakimi kierują się ludzie wyjeżdżający na Zachód, jest bardzo wiele. Perspektywa przekroczenia granicy i wkroczenia do innego świata jest zawsze kusząca i dotyczy większości osób na całym świecie.

Jak wybrać bezpiecznego przewoźnika?

Komfortowa podróż busem do Niemiec czy jakiegokolwiek innego kraju jest możliwa tylko wtedy, gdy wybierzemy odpowiedniego przewoźnika.

Co warto zobaczyć w Niemczech?

Piękno Niemiec i ogromne zróżnicowanie tamtejszych miejscowości jest powszechnie znane w naszym kraju, bowiem wielu rodaków poznało naszych sąsiadów zza Odry bardzo dobrze, jeżdżąc tam do pracy.