Niemcy - co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Niemczech ?

 

Piękno Niemiec i ogromne zróżnicowanie tamtejszych miejscowości jest powszechnie znane w naszym kraju, bowiem wielu rodaków poznało naszych sąsiadów zza Odry bardzo dobrze, jeżdżąc tam do pracy. Niezależnie od tego w jakim celu podróżujecie Państwo do Niemiec, w niemal każdej miejscowości znajdziecie wspaniałe, stare zabytki albo wręcz przeciwnie - nowoczesne i wyjątkowe obiekty. Co jednak jest najpiękniejszego w tym kraju, obok czego nie można przejść obojętnie i co powinien zobaczyć każdy miłośnik turystyki?

Zabytki niemiecką dumą

Nie sposób wymienić wszystkie wspaniałe obiekty, które wzniesione zostały ludzkimi dłońmi na przestrzeni wielu wieków. Takie miejscowości jak Berlin, Hamburg czy Monachium to kilka spośród wszystkich, których stare miasta budzą podziw znawców, podróżników i mieszkańców. Najważniejsze trzy niemieckie zabytki, znane przez wszystkich i często uwieczniane, to bez wątpienia Katedra w Kolonii, Brama Brandenburska w Berlinie oraz fragmenty muru berlińskiego.

Niemcy słyną również z pięknych zamków, wśród których wyróżniają się Scharfenstein, Allstedt, Neuschwanstein, Heidelberg oraz Marienburg, a do innych słynnych obiektów należą katedry (Akwizgran, Ratyzbona) oraz klasztory (Benediktbeuern). Wymienianie pojedynczych obiektów w takich miejscowościach jak te wspomniane wyżej albo Drezno, Kolonia czy Baden-Baden jest bezcelowe, bowiem trzeba zwiedzić je całe i nie ominąć nawet jednego fragmentu! Fanów turystyki sportowej nie trzeba zachęcać do odwiedzania nowoczesnych stadionów piłkarskich czy skoczni narciarskich.

Już dziś zarezerwuj przejazd!

ZAPISZ SIĘ!


Naturalne dzieła sztuki

Niemcy to nie tylko wyjątkowe zabytki, ale również miejsca piękne pod kątem przyrodniczym, które mogą śmiało rywalizować z polskimi Mazurami, Tatrami czy Bieszczadami. Oczywiście na pierwszym miejscu są Alpy Bawarskie na południu, gdzie położony jest znany ośrodek narciarski Garmisch-Partenkirchen, którego okazałe szczyty i niesamowicie malownicze położenie przyciąga nie tylko sportowców, ale również miliony turystów. Poza tym polecamy wyjątkowy pod każdym względem i pełen tajemniczych miejsc Schwarzwald, okazałe Jezioro Bodeńskie wraz z okolicami czy Morze Wattowe. Nie można zapominać też o Dolnych Łużycach, które sąsiadują z naszym krajem i posiadają liczne walory przyrodnicze.

Rozrywka i inne atrakcje

Oczywiście do kraju naszych zachodnich sąsiadów nie jeździ się tylko po to, aby oglądać zabytki czy wypoczywać na łonie natury, ale by skosztować najlepszej, europejskiej rozrywki. Zarówno młodym, jak i dorosłym polecamy wizytę w jednym z największych w Europie parków rozrywki – Europa-Park w Rust, gdzie liczba atrakcji przyprawia o zawrót głowy, a kolejki górskie jeżdżą bardzo szybko. Niemcy to także ogromna liczba różnego rodzaju dyskotek i festiwali, które odbywają się w największych miejscowościach, liczne kawiarnie, bogata oferta gastronomiczna oraz szeroki wachlarz możliwości – zarówno w trakcie wakacji, jak również podczas weekendu.

Niespodzianki czekają w każdym mieście i regionie, dlatego warto przed wyjazdem zapoznać się z atrakcjami danego miejsca.


Sprawdź najpopularniejsze wpisy: