Przepisy drogowe w Niemczech

Jak jeździć w Niemczech ?

 

Polacy mają problem z przepisami ruchu w Niemczech, choć nie różnią się one znacząco od tych naszych. Jak jeździć w Niemczech? Przede wszystkim przepisowo, bowiem przestrzeganie kodeksu ma ogromne znaczenie dla naszych zachodnich sąsiadów i warto to uszanować. Co jeszcze warto wiedzieć?

Prędkości. Poza terenem zabudowanym można jeździć maksymalnie 100 km/h (pojazdy osobowe) oraz 80/60 km/h (pojazdy ciężarowe). W przypadku autostrad prędkością zalecaną jest 130 km/h.

Autostrady. Prawdziwa zmora polskich kierowców – nie wolno na nich zawracać, wyprzedzać z prawej strony i jechać „na zderzaku”, a więc bardzo blisko samochodu, który znajduje się przed nami. Nie radzimy też jechać lewą stroną i po pasie awaryjnym.

Inne. W Niemczech nie trzeba mieć włączonych świateł w dzień, w przypadku awarii należy zjechać na boczny pas, wysiąść z samochodu, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt, a w przypadku zatrzymania przez policję należy pokazać ważny dowód osobisty (lub paszport) i rejestracyjny oraz prawo jazdy.


Już dziś zarezerwuj przejazd!

ZAPISZ SIĘ!


Sprawdź najpopularniejsze wpisy: