Holandia – co warto zobaczyć odwiedzając ten wyjątkowy kraj?

 

Holandia to wyjątkowe miejsce, które oferuje przyjezdnym całkiem sporo niezapomnianych atrakcji. Dla nas, Polaków, kraj ten jest szczególnie atrakcyjny, chociażby ze względu na swoje położenie. Wystarczy wsiąść w bus udający się do Holandii i już szybko, komfortowo i przede wszystkim tanio możemy znaleźć się w dowolnie wybranym holenderskim mieście. Co istotne, busy do Holandii kursują codziennie, możemy zatem zupełnie swobodnie planować termin swojej podróży. Co w Holandii zasługuje na naszą uwagę? Podpowiadamy.

Stolica Holandii, czyli Amsterdam

Aby zwiedzić Amsterdam i poznać nieco bliżej jego historię, zabytki oraz najważniejsza miejsca wystarczy wsiąść do jednej z turystycznych łodzi, jakich wiele kursuje kanałami wodnymi miasta. Co istotne, łodzie tego typu oferują także usługę przewodnika. Zatem znając jeden z najpopularniejszych języków europejskich, np. język angielski, możemy posłuchać ciekawostek na temat miasta, dowiedzieć się nieco na temat jego historii oraz historii mijanych po drodze zabytków.

Odwiedzając Amsterdam koniecznie warto przespacerować się urokliwymi uliczkami miasta, zasmakować w lokalnych specjałach oraz oczywiście odwiedzić tamtejszy targ kwiatowy. To właśnie tam kupimy oryginalne cebulki holenderskich tulipanów.

Jeśli sprzykrzy się nam wielkomiejski zgiełk Amsterdamu, udajmy się po prostu do Hagi..

Już dziś zarezerwuj przejazd!

ZAPISZ SIĘ!


Haga

Haga to miejsce idealne na spacery, bowiem śmiało możemy określić je jako spokojne, a także eleganckie i dostojne. Przemierzając ulice miasta na pewno warto odwiedzić jedno z licznie obecnych tutaj muzeów, w tym między innymi Muzeum Bramy Więziennej, gdzie zobaczymy np. narzędzia średniowiecznych tortur.

Będąc w Hadze nie sposób ominąć jej części nadmorskiej, czyli Scheveningen. Piaszczyste, szerokie i przede wszystkim czyste plaże to wymarzone miejsce na spacery, a także idealny sposób, aby dotrzeć do popularnego oceanarium Sea Life. Co jeszcze warto zobaczyć w Hadze? Z pewnością będzie to miniaturowe miasteczko Madurodam, będące niczym innym, jak Holandią w miniaturze właśnie. Jeśli oczekujemy jednak nieco więcej wrażeń, wybierzmy się do…

Park Rozrywki w Kaatsheuvel

Około 100 km od Amsterdamu w miejscowości Kaatsheuvel  znajduje się wyjątkowy Park Rozrywki, będący niezapomnianym miejscem szalonych atrakcji dla całej rodziny. Wśród propozycji parku znaleźć można zarówno roller coastery, jak i Las Bajek z ulubionymi bohaterami najpopularniejszych baśnie dla najmłodszych.

Skansen wiatraków Zaanse Sachns

Jeśli Holandia to muszą być i wiatraki! Jeśli chcemy je zobaczyć najlepiej będzie udać się do skansenu w miejscowości Zaandam. To idealna propozycja dla wszystkich i co istotne, wstęp na teren skansenu jest zupełnie bezpłatny.

Coś dla miłośników holenderskiego sera, czyli targ w Alkmaar

Na koniec propozycja dla wszystkich wielbicieli sera, zwłaszcza holenderskiej Goudy. Targ serowy w miejscowości Alkmaar przyciąga rzesze turystów, na których czekają nie tylko znakomite sery, ale także piękna architektura miasteczka oraz widowisko przygotowywane przez jego mieszkańców.


Sprawdź najpopularniejsze wpisy: