7 rzeczy, które warto zobaczyć w Amsterdamie

 

Zwiedzanie Amsterdamu to znakomity pomysł na weekend lub po prostu kilka wolnych dni. Dla osób dobrze zorganizowanych i zdeterminowanych, wystarczą niecałe 2 dni, aby zobaczyć i doświadczyć najpopularniejszych amsterdamskich atrakcji. Poza tym istotną zaletą takiej wyprawy jest z pewnością niewielka odległość i atrakcyjne możliwości w zakresie sposobu podróżowania, w tym wygodne busy kursujące codziennie do Holandii. Jakie jednak ciekawe miejsca proponuje nam Amsterdam i co zdecydowanie warto zobaczyć w stolicy Holandii? Podpowiadamy 7 najpopularniejszych atrakcji.

Amsterdam - co warto zobaczyć?

Jeśli właśnie planujecie zwiedzanie Amsterdamu, te 7 propozycji powinno znaleźć się w planie Waszej wycieczki:

1. Pałac Królewski i Plam Dam

Pochodzący z XVII wieku pałac jeszcze do 1808 roku pełnił rolę miejskiego ratusza. Dzisiaj obiekt ten to nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli zabytkowej architektury i historii. Dlaczego? Otóż dzisiaj w Holandii istnieją jedynie cztery tego typu pałace. Pałac Królewski jest natomiast uznawany za najwybitniejszy zabytek holenderskiego Złotego Wieku.

Zanim wybierzemy się na zwiedzanie pałacu sprawdźmy aktualnie obowiązujące godziny zwiedzania. Najprościej wchodząc na http://www.paleisamsterdam.nl/en/kalender/.

2. Muzeum Morskie i Okręt De Amsterdam

Wiek XVII i XVIII to czas, w którym Amsterdam był jednym z najważniejszych miast świata. Jako stolica ówczesnego europejskiego handlu, doczekał się imponującej floty i równie imponującego portu. Chcąc poznać nieco bliżej fascynującą historię holenderskiej żeglugi, warto udać się do Morskiego Muzeum (Scheepvaart Museum), a przy okazji zobaczyć Okręt De Amsterdam, będący repliką statku Kompanii Wschodnioindyjskiej.

3. Rijksmuseum

Być w Amsterdamie i nie zobaczyć dzieł Rembrandta? To po prostu niemożliwe! Dlatego planując wycieczkę do stolicy Holandii, obowiązkowo wpiszmy w jej plan wizytę w muzeum sztuki Rijksmuseum. Poza dziełami Rembrandta muzeum proponuje całe bogactwo flamandzkiego malarstwa, a także spuściznę sztuki holenderskiej Indonezji. To wyjątkowe doświadczenie nie tylko dla wielbicieli sztuki.

Już dziś zarezerwuj przejazd!

ZAPISZ SIĘ!


4. Museum van Gogh

Kolejny obowiązkowy punkt w zwiedzaniu Amsterdamu to Muzeum Vincenta van Gogha. Któż nie chce zobaczyć na własne oczy jego słynnych Słoneczników?! Muzeum znajduje się w niewielkiej odległości od Rijksmuseum, co zdecydowanie ułatwia wygodne zorganizowanie sobie zwiedzania.

5. Kanały Amsterdamu

Gdy już znuży nas podziwianie dzieł wybitnego holenderskiego malarstwa, wybierzmy się na wycieczkę amsterdamskimi kanałami. Nie każdy wie, że ich ilość (160) i długość (75 km) pozwalają określać Amsterdam mianem drugiej Wenecji. Dla turystów rozwiązanie w postaci rejsu kanałami Amsterdamu to znakomita sposobność, aby wygodnie i naprawdę przyjemnie poznać miasto, jego historię i najważniejsze zabytki architektoniczne.

Wybór statku wycieczkowego pozwoli nam dotrzeć np. do Domu Rembrandta, a zakup jednego biletu (około 28 €) upoważnia do zmiany trasy i korzystania z takiej właśnie formy transportu przez cały dzień.

6. Vondelpark

Amsterdam to nie tylko zabytki, muzea i kanały. To także znakomite miejsce, aby wypoczywać… na łonie natury. Vondelpark to prawdziwe „płuca miasta”. 45 hektarów zieleni kryje w sobie także niespodzianki, jak np. ogród różany, czy Holenderskie Muzeum Filmu.

7. Dzielnica de Wallen

Dzielnica de Wallen określana potocznie, jako Dzielnica Czerwonych Latarni (De Rosse Buurt) to znakomity punkt wyjścia dla zwiedzania centrum Amsterdamu. Miejsce to doczekało się, jak chyba wszystkim wiadomo, niepochlebnej reputacji, jednak jest to jednocześnie część miasta obfitująca w zabytkowe, historyczne budynki na czele z pięknym kościołem Oude Kerk.


Sprawdź najpopularniejsze wpisy: